
Portal
Så funkar Portal hyllsystem
Vår designfilosofi bygger på att möbler ska anpassas till dig och ditt hem, inte tvärtom. Därför har vi skapat hyllsystemet Portal, som är enkelt att anpassa efter behov, livssituation, humör eller stil. Utforska våra Våra mest populära hyllor, Våra vänners hyllor eller sätt ihop din egen Portal.
Börja med att mäta din vägg.
Skriv ut ritmall Hjälp att planera2. Hyllplan
Hyllplanen finns i fem olika längder, från 45 cm till 201 cm. Längden på hyllplanet bestämmer bredden på din hylla. Vill du ha en bredare hylla än 201 cm använder du vår hyllplansförlängare. Hyllplanen finns i färgerna vit, off-white, kamel, röd och furu. Alla hyllplan går att kombinera med varandra.
Vi finns här när det dyker upp frågor och funderingar. Du når oss på [email protected], 08-39 65 10, på chatt eller i vårt showroom.

Hur Portalhyllan föddes
Hyllsystemet Portal föddes i vår första butik på Sveavägen. Då hette vi Betonggruvan och vi tillverkade hyllan för att kunna visa upp de produkter som vi då sålde. Den var enkel att montera, luftig och framför allt lätt att ändra och bygga om. Och den gjorde ett bra jobb. Så pass bra att fler och fler kunder började fråga om hyllsystemet gick att köpa. Efter en tid vid ritbordet blev hyllan äntligen till en produkt! Sedan dess har vi adderat fler kombinationer, höjder, färger och tillbehör. Och tack vare våra kunders tankar och önskemål fortsätter vi att utveckla Portal tillsammans.